Skočit na obsah skočit na hlavní navigaci skočit na navigaci sekce

Jankovice

Úvod > Obec Jankovice > Kniha a DVD

Kniha a DVD o Jankovicích

Jankovice - Historie a současnost obce

Obec Jankovice vydala u příležitosti výročí 650 let vzniku obce knihu s názvem Jankovice - Historie a současnost obce. Publikace byla oficiálně uvedena do prodeje na besedě s autory v sobotu 29. ledna 2011.

Mimo kompletní historie se zde dočtete také o minulosti jednotlivých domovních čísel a událostech, které se k domkům vztahují. Součástí knihy je barevná obrazová příloha.

ObálkaJankovice - Historie a současnost obce
Vladimír Březina, Jaroslav Pospíšil
Rok vydání: 2011
Rozsah: 296 stran
Cena: 350 Kč

Máte-li zájem si knihu zakoupit, je k dispozici k osobnímu vyzvednutí v kanceláři OÚ v úředních hodinách nebo si ji můžete objednat na e-mailové adrese obec@jankovice.net a bude vám zaslána poštou na dobírku.

DVD Historie v obrazech

Společně s knihou jsme zpracovali také soubor dvou DVD, která obsahují přepis záznamů akcí z filmových 16mm pásků, které v obci pořídili amatérští i profesionální kameramani v období let 1946-1991.

Obal DVDHistorie v obrazech
Rozsah: 2×75 minut
Cena kompletu:  100 Kč

K jednotlivým událostem jsou přidány titulky a jelikož se jednalo o filmy bez zvuku, byla přidána na celou stopu i hudba. Kvalita jednotlivých záběrů odpovídá možnostem tehdejší techniky, přesto byla snaha vytvořit příjemnou vzpomínku a vidět své příbuzné a známé, kteří již nejsou mezi námi nebo se vrátit o několik desítek let zpět do dětství či mladých let mnoha z vás.

DVD Oslavy 650 let obce Jankovice

Obal DVDOslavy 650 let obce Jankovice
Rozsah: 62 minut
Cena: 50 Kč

Původní DVD záznam byl na četné žádosti přepracován a na konec filmu byla vložena série více než 70 fotografií z celého průběhu oslav. Věříme, že DVD splní vaše očekávání.